آیین نکوداشت روز بیمه ملی بیمه سلامت برگزار شد

آیین نکوداشت روز بیمه ملی بیمه سلامت برگزار شد

آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت برگزار شد

سازمان بیمه سلامت از سال ۱۳۷۳ایجاد اما از ۲۲ مردادماه سال ۱۳۹۱با تجمیع سازمان های بیمه گر کشور تشکیل شد و ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند.
علاوه بر جمعیت عشایری و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر، بر اساس قانون بودجه، سه دهک اول درآمدی و دو دهک چهارم و پنجم نیز با مصوبه هیات دولت به صورت رایگان بیمه شده اند و در دولت مردمی، ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند.


مشارکت گسترده در نسخه نویسی الکترونیک با صدور ۱۵۰ میلیون نسخه الکترونیک در طول سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، حمایت بیمه ای و پوشش هزینه های درمان ناباروری، پوشش خدمات توانبخشی افراد دارای معلولیت با تعریف ۵۹ خدمت، راه اندازی صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، کاهش پرداخت حق بیمه دهک های ۶ تا ۹ درآمدی، پوشش رایگان بیمه ساکنان محلات کم برخوردار، پوشش بیمه ای مادران باردار و فرزندان شان تا ۵ سالگی و پرداخت به روز مطالبات موسسات درمانی بخشی از عملکرد این سازمان در دولت مردمی است که بارها مورد تقدیر رییس جمهور و مسئولان کشور قرار گرفته است.
در این مراسم معاون اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس و تعدادی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، رییس سازمان تامین اجتماعی، رییس سازمان نظام پزشکی، نایب رییس فدراسیون وزنه برداری به عنوان سفیر بیمه سلامت و جمعی از مدیران وزارت بهداشت، سازمان بیمه سلامت و ادارات کل بیمه سلامت استانها حضور داشتند.

وزیر بهداشت گفت: طرح اصلی کشور امسال “سلامت خانواده” است که پزشکی خانواده از اجزای این طرح است.دکتر عین اللهی افزود: در این طرح برای هر ایرانی با کد ملی باید یک پرونده سلامت ایجاد می شود و اگر بیمارانی از طریق این برنامه مراجعه کنند و بستری شوند هزینه های آنان را تا ۹۵ درصد و در مناطق محروم تا ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار می دهیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با ایجاد صندوق حمایت از بیماری های صعب العلاج، مشکل این بیماران مرتفع شد و طی دو سال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.

دکتر عین اللهی از بیمه رایگان کودکان زیر ۷ سال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اگر کودکان درست درمان نشوند در آینده مشکلات عدیده ای خواهند داشت. لذا توجه ویژه به کودکان بسیاز مهم است.

دکتر بهرام عین اللهی، با بیان این مطلب در آیین نکوداشت روزملی بیمه سلامت گفت: بسیاری از افراد که نیاز به خدمات روانشناسی دارند به دلیل هزینه های این خدمات از مراجعه به روانشناسان خودداری می کنند که خوشبختانه با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات یاد شده شاهد تسهیل در این امر خواهیم بود.

نوشته های مرتبط