گسترش چتر پوشش بیمه‌ای با تفاهم‌نامه سازمان امور اجتماعی و بیمه سلامت

گسترش چتر پوشش بیمه‌ای با تفاهم‌نامه سازمان امور اجتماعی و بیمه سلامت

امضا تفاهم نامه همکاری بین سازمان امور اجتماعی کشور و سازمان بیمه سلامت

 

تفاهم نامه ای با هدف بهره مندی بیشتر افراد کم برخوردار بین سازمان امور اجتماعی کشور و سازمان بیمه سلامت امضا گردید.

 

دکتر محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در این دیدار گفت: بیمه همگانی یکی از مهم‌ترین شاخص های توسعه یافتی است و حوزه سلامت برای رسیدن به این مهم نیازمند تأمین مالی است که سازمانهای مردم نهاد می توانند در تأمین مالی به بیمه سلامت در این بخش کمک کنند.

 

وی با بیان اینکه پوشش عشایر و روستاییان و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از جمله اقدامات خوب در دولت سیزدهم است و ادامه داد: امیدواریم با مشارکت وزارت کشور بتوانیم پوشش همگانی بیشتری داشته باشیم، امسال ۵ دهک بیمه رایگان شدند و به ۱۲ میلیون نفر بیمه شده رایگان رسیدیم و رشد خوبی در این شاخص داریم.پوشش ۷۰ تا ۹۰ درصدی داروهای بیماران خاص در صندوق بیماری های خاص و سخت درمان از جمله اقدامات خوب دولت در حوزه سلامت و رفع دغدغه های مردم در این بخش است.

 

دکتر ناصحی همچنین افزود: ۷ هزار میلیارد تومان اعتباری است که امسال برای صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج اختصاص داده شده است که حضور سازمانهای مردم نهاد و خیرین می تواند نیاز های این حوزه که بیش از اعتبارات تخصیص یافته است برطرف کند.

 

دکتر عباسی رییس سازمان امور اجتماعی کشور در این دیدار گفت: تمایل تشکل های مردمی در حوزه سلامت بسیار بالاست و تقویت و تعالی کشور در گرو تقویت این حوزه است.

وی افزود: سلامت اجتماعی از دغدغه های مهم سازمان های مردم نهاد است و این تفاهم نامه زمینه ساز تعالی سلامت جامعه خواهد بود، زیرا امنیت و سلامت مهم‌ترین دغدغه هر جامعه است که بیمه همگانی می تواند دسترسی همگان به خدمات بهداشتی و درمانی را تسهیل کند و در سازمانهای مردم نهاد آمادگی هر نوع همکاری با سازمان بیمه سلامت برای پوشش هر چه بیشتر بیمه همگانی و ارایه خدمات درمانی وجود دارد.

 

نوشته های مرتبط